SANKTUARIA POŁUDNIOWO-ZACHODNIEJ POLSKI

11 – 12.11.2021 r. / 2 dni /

Program:

Dzień I /11.11.2021 r. – czwartek/

Zbiórka w Krakowie o godz. 6.15 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i przejazd do Bazyliki w Piekarach Śląskich (duchowej stolicy Górnego Śląska), gdzie przed cudownym obrazem Matki Bożej Piekarskiej (Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej) będziemy zanosić nasze prośby. Poznamy również historię Sanktuarium oraz uczestniczyć będziemy w Mszy św.

Pojedziemy następnie do Prudnika, do Sanktuarium św. Józefa, gdzie bł. kardynał Stefan Wyszyński był więziony (w Prudniku) od 6 października 1954 roku do 27 października 1955 roku. Było to trzecie miejsce więzienia Prymasa. W Sanktuarium będziemy mogli zawierzyć się św. Józefowi i otrzymać odpust zupełny.

W Nysie zobaczymy miejsce związane  z bł. Marią Luizą Merkert, Bazylikę św. Jakuba Starszego i św. Agnieszki Panny Męczennicy.
Na kolację oraz nocleg udamy się do Domu Rekolekcyjnego Diecezji Świdnickiej w Bardo.

Dzień II /12.11.2021 r. – piątek/

Po śniadaniu zobaczymy Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Sanktuarium Maryi Strażniczki Wiary w Bardo, gdzie znajduje się cudowna figura Matki Bożej.

Następnie pojedziemy do przepięknego Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej. Obecna Bazylika stoi na wzgórzu, gdzie w XII w. w niszy wysokiego drzewa umieszczono figurkę Matki Bożej. Według kronik w 1218 r. ociemniały Jan z Raszewa odzyskał w tym miejscu wzrok.

Ostatnim miejscem na naszym szlaku pielgrzymkowym będzie Sanktuarium św. Anny na Górze Św. Anny. Wraz z przewodnikiem poznamy to piękne miejsce. Późnym wieczorem powrócimy do Krakowa.

Jak się zapisać

telefonicznie: Ewa – 538 194 694, Cecylia – 694 867 207
mailowo: biuro@fundacja-roze-maryi.pl

Co (między innymi) ze sobą zabrać?

• lekarstwa, które przyjmujemy,
  • wygodne obuwie.

Jak się ubrać:

• bardzo prosimy o bardzo skromny, stosowny ubiór pielgrzymkowy.

CENA: 480 zł

Co obejmuje cena?

• przejazdy autokarem,
  • ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,
  • nocleg wyżywienie: 2 obiady, śniadanie, kolacja,
  • przewodnicy w sanktuariach,
  • opiekę pilota i kapłana

Co zrobić przed wpłatą?

• zgłosić się i potwierdzić wolne miejsce
  • podać dane: imię i nazwisko, adres zameldowania, numer PESEL, telefon kontaktowy

Kiedy wpłacić pieniądze?

• I wpłata – 130 zł – do 03 listopada 2021 r.
  • II wpłata – 350 zł – zabieramy we własnym zakresie

Wpłaty prosimy przelać na konto Fundacji z dopiskiem „Sanktuaria Polski”
Fundacja „Róże Maryi” – os. Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków
Bank: BNP Paribas Bank Polska S.A. – numer konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440