SANKTUARIA – północno-zachodniej Polski

PIELGRZYMKA SANKTUARIA północno-zachodniej Polski/

Kraków – Legnica – Świebodzin – Rokitno – Chojno – Licheń – Rywałd – Toruń – Kalisz – Gidle – Jasna Góra, Częstochowa – Kraków

21 – 26.08.2021 r. / 6 dni

Program:

Dzień I /21.08.2021 r. – sobota/

Zbiórka w Krakowie o godz. 5.50 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i przejazd do Legnicy. Msza św.

Najnowszy cud eucharystyczny miał miejsce w kościele pw. św. Jacka w Legnicy. Został ogłoszony przez władze kościelne 10 kwietnia 2016 r.

Obiad w Legnicy. Przejazd do Świebodzina.

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – żelbetowa rzeźba w Świebodzinie, wzniesiona w 2010 według projektu Mirosława Pateckiego. Przedstawia Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypada na figurę Jezusa, a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę.

Nocleg.

Dzień II /22.08.2021 r. – niedziela/

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie nazywanej również Matką Bożą Obozową, Rycerską oraz Królową Orła Białego. Msza św.
i przejazd do Sanktuarium w Chojnie.

12 czerwca 2021 r. Ks. Abp. Andrzej Dzięga poświęcił obraz Chrystusa Króla oraz podniósł świątynię do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa – Chrystusa Króla.

Przejazd na nocleg do Lichenia.

Dzień III /23.08.2021 – poniedziałek/

Całodzienny pobyt w Licheniu. (Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski – obecnie największy kościół w Polsce.) Zwiedzanie z przewodnikiem, Msza św. i procesja ze świecami. Nocleg i posiłki w Licheniu.

Dzień IV /24.08.2021 r. – wtorek/

Śniadanie, przejazd do Rywałdu. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Rywałdzie.

Stefan Kardynał Wyszyński „To w celi kapucyńskiej zrodziła się myśl oddania się Maryi w macierzyńską niewolę miłości – zrealizowana w Stoczku Warmińskim…” W nocy z 25 na 26 września 1953 r. rozpoczęła się walka mocy ciemności z Kościołem w Polsce. Wtedy właśnie aresztowano i na trzy lata uwięziono Sługę Bożego Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Pierwszym miejscem odosobnienia stał się klasztor w Rywałdzie Królewskim. Krótka – niespełna trzytygodniowa (od 26 września do 12 października) obecność zaowocowała wieloma duchowymi przeżyciami.

Przejazd do Diecezjalnego sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika, które znajduje się w centrum Starego Miasta Torunia, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Nocleg w Toruniu.

Dzień V /25.08.2021 r. – środa/

Po śniadaniu przejazd do Kalisza do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. W roku św. Józefa zawierzymy siebie oraz nasze rodziny św. Józefowi. Msza św. Nocleg w Kaliszu.

Dzień VI /26.08.2021 r. – czwartek/

Po śniadaniu przejazd do Bazyliki Matki Bożej w Gidlach.

Maleńką figurkę Matki Bożej według legendy wyorał rolnik Czeczek. Wkrótce zasłynęła ona cudami.

Następnie w Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej oddamy cześć Maryi na Jasnej Górze. Zostaniemy na Apel Jasnogórski, po czym późnym wieczorem wrócimy do Krakowa.

Jak się zapisać:

telefonicznie: Ewa – 538 194 694, Cecylia – 694 867 207
mailowo: biuro@fundacja-roze-maryi.pl

Co m.in. ze sobą zabrać:

• lekarstwa, które przyjmujemy,
  • wygodne obuwie.

Jak się ubrać:

• bardzo prosimy o bardzo skromny, stosowny ubiór pielgrzymkowy.

CENA: 1100 zł

Co obejmuje cena:

• przejazdy autokarem,
  • ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,
  • noclegi,
  • wyżywienie,
  • opiekę pilota
  • i kapłana

Co zrobić przed wpłatą:

1. zgłosić się i potwierdzić wolne miejsce
  2. podać dane:
  • imię i nazwisko,
  • numer PESEL,
  • telefon kontaktowy

Kiedy wpłacić pieniądze:

• I wpłata – 300 zł – do 20 lipca 2021 r.
  • II wpłata – 800 zł – zabieramy we własnym zakresie

Wpłaty prosimy przelać na konto Fundacji z dopiskiem „Sanktuaria Polski”
Fundacja „Róże Maryi” – os. Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków
Bank: BNP Paribas Bank Polska S.A. – numer konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440