MĘKA PAŃSKA w Świętej Wodzie

MĘKA PAŃSKA w duchowej łączności z ks. Dominikiem Chmielewskim w Sanktuarium MB Bolesnej w Świętej Wodzie

dodatkowo:

 • Sokółka,
 • Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie

27 – 29.05.2022 r. / 3 dni //


PROGRAM:

Dzień I /27.05.2022 r. – piątek/:

Zbiórka o godz. 5.00 w Krakowie na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie.
O godz. 15.00 – Eucharystia na rozpoczęcie Męki Pana Jezusa. Modlitwa będzie trwała nieustannie przez 24 godz. na otwartym terenie sanktuarium. Dzięki nagłośnieniu będzie wszędzie słyszalna. Rozważania w każdej z godzin modlitwy będą trwały ok. 30 min., czyli w każdej godzinie będziemy mieli drugie 30 min. na posilenie się, odpoczynek czy krótki sen.

Dzień II /28.05.2022 r. – sobota/:

O 16.45 – zakończenie 24-godzinnej Modlitwy Męki Pana Jezusa.
Godz. 17.00 – Eucharystia na zakończenie Męki Pana Jezusa. Po Mszy św. pojedziemy na nocleg do Hotelu „Leśny” w Białymstoku, gdzie będziemy mieć obiadokolację i nocleg.

Dzień III /29.05.2022 – niedziela/:

Rano po śniadaniu, pojedziemy do Sokółki, gdzie w kościele miał miejsce cud eucharystyczny. Po modlitwie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie.

Hodyszewo słynie z rzymskokatolickiego Sanktuarium Matki Bożej Pojednania, siedziby parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z cudownym obrazem Matki Bożej Hodyszewskiej, Królowej Podlasia z XVII w., namalowanym na desce. Pierwotnie była to ikona umieszczona w ikonostasie miejscowej cerkwi unickiej, w latach 1875-1914 prawosławnej. Wizerunek ten był wówczas uważany za cudowny i otaczany był kultem przez wiernych prawosławnych, greckokatolickich i rzymskokatolickich. Niedaleko znajduje się drewniana kaplica. Kaplica została wybudowana w 1884 r. z elementów rozebranej cerkwi. W niej znajduje się ocembrowana studnia ze źródełkiem zwana Krynicą, a woda wypływająca z niego według wierzących, posiada właściwości uzdrawiające. Z tym miejscem wiąże się podanie o pojawieniu się obrazu Matki Bożej w lesie na lipie. Mieszkańcy zobaczywszy obraz na drzewie zabrali go i umieścili w kapliczce, w sąsiedniej wsi Kiewłakach, ale on zniknął i powtórnie zjawił się na tym samym drzewie. Na ten znak ludzie wybudowali kapliczkę i w niej umieścili cudowny obraz Matki Bożej, który następnie był przeniesiony do cerkwi prawosławnej, a obecnie znajduje się w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. Jest to miejsce, do którego uczęszczają pielgrzymi po wodę ze źródełka, wierząc w jej cudowną moc uzdrawiającą. Przy źródełku znajduje się park różańcowy, gdzie są umieszczone kapliczki z Tajemnicami Maryjnymi.

Następnie udamy się w drogę powrotną. Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.


Świadczenia:

 • autokar,
 • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,
 • 1 nocleg,
 • wyżywienie: 1 śniadanie, 2 obiadokolacje,
 • przewodnicy w Sanktuariach,
 • opieka pilota i Kapłana.

Zabieramy ze sobą m.in.:

 • Lekarstwa, które przyjmujemy,
 • wygodne obuwie,
 • nakrycie głowy,
 • płaszcz przeciwdeszczowy, parasol,
 • ciepłą kurtkę,
 • koc,
 • karimatę lub małe krzesełko,
 • śpiwór,
 • jedzenie i picie na piątek oraz sobotę do obiadokolacji (obiadokolacja w sobotę w Sokółce ok. godz. 20.00, niedziela – śniadanie oraz obiad).

Bardzo prosimy o stosowny, bardzo skromny ubiór pielgrzymkowy.


Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie, w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.


CENA: 490 zł


Zapisy:
tel. Ewa- 538-194-694
Cecylia – 694-867-207

e-mail: biuro@fundacja-roze-maryi.pl


Terminy wpłat:
Przed wpłatą prosimy o zgłoszenie się i potwierdzenie wolnego miejsca oraz podanie danych:

 • Imię, Nazwisko,
 • adres zameldowania,
 • numer pesel,
 • telefon kontaktowy.

I wpłata – 100 zł do 20 maja 2022 r.
II wpłata –390 zł – zabieramy we własnym zakresie

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem „Święta Woda – Maj”
Fundacja „Róże Maryi” os. Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków
Bank: BNP Paribas numer konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

PRZYJMIJ TE SŁOWA I ODPOWIEDZ NA NIE CAŁYM SERCEM :

„Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość” (Dz. 369).

„Och, jakże ogromnie byłbym zadowolony; gdyby, choć jedna osoba czytała te Godziny Mojej Męki w każdej miejscowości”

Dla każdego, kto rozważa „Godziny Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa” daje obietnice Luizie Piccarecie:
•Jeśli będzie rozważał je grzesznik, to otrzyma łaskę nawrócenia;
•jeśli jest to ktoś niedoskonały, to osiągnie doskonałość;
•ktoś kto ulega pokusom, odniesie zwycięstwo;
•człowiek cierpiący znajdzie w tych Godzinach siłę, lekarstwo i pocieszenie; a jeśli jego dusza jest słaba i nędza, to znajdzie duchowe zwierciadło w którym nieustannie będzie się przeglądał, aby stać się podobnym do Jezusa, naszego wzoru.

Zadowolenie, jakie Błogosławiony Jezus odczuwa, gdy rozważamy te Godziny jest takie, że życzy On sobie, aby przynajmniej jeden egzemplarz tych medytacji znajdował się w każdym mieście i miejscowości dla praktykowania przez dusze, ponieważ gdy je czytamy, Jezus słyszy w tych zadośćuczynieniach odtwarzany Swój własny głos i Swoje modlitwy jakie wznosił do Ojca w czasie dwudziestu czterech godzin Swojej bolesnej Męki. I jeśli byłoby to praktykowane przez przynajmniej kilka dusz w każdym mieście lub miejscowości, to Jezus daje mi do zrozumienia, że Boża Sprawiedliwość zostałaby częściowo ułagodzona, a Jego uderzenia byłyby częściowo powstrzymane, i jak gdyby przygaszone, w tych smutnych czasach udręki i przelewu krwi.
Bardzo ważne są też Słowa Maryi – Matki Bożej Bolesnej, która sama zapewnia: „Takie były Moje modlitwy, jakimi modliłam się na ziemi i jakimi modlę się w Niebie.”

Fragment z Książki: Tom 11 KSIĘGI NIEBA, 15 czerwiec 1916 – Całą noc spędziłam z Jezusem w Jego Woli. Czułam następnie obecność mojej Królowej Matki, mówiła do mnie “Moja córko, módl się.” A ja, “Matko, proszę, módlmy się razem, bo nie wiem jak mam się modlić”.

A Ona dodała, “Modlitwa najskuteczniejsza dla Serca Mojego Syna, która łagodzi Go najbardziej, to taka, kiedy stworzenie przyoblecze się w to, co On sam uczynił i przecierpiał, oddając to wszystko stworzeniu jako prezent. Dlatego też, moje dziecko, włóż na swoją głowę koronę cierniową Jezusa. Zakropl swoje oczy kroplami Jego łez. Nasyć swój język Jego goryczą. Oblecz swą duszę w Jego Krew. Przystrój się w Jego Rany. Przebij swe ręce i stopy Jego gwoździami i jako drugi Chrystus stań wobec Jego Boskiego Majestatu. To niezwykłe widowisko wzruszy Go tak, że nie będzie wiedział jak odmówić czegokolwiek duszy ubranej w Jego własny strój. Och, jakże mało stworzenia wiedzą jak używać darów, które im dał Mój Syn! Takie były Moje modlitwy, jakimi modliłam się na ziemi i jakimi modlę się w Niebie.”

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

maj 27 - 29 2022
Expired!

Czas

05:00 - 23:00
Kategoria