EKWADOR, KOLUMBIA – Matka Boża z Quito

PIELGRZYMKA – EKWADOR, KOLUMBIA – Matka Boża z Quito – odpust

29.01 – 10.02.2022 r. (13 dni)


PROGRAM PIELGRZYMKI:

JEŻELI SYTUACJA WYSTĘPUJĄCA NA ŚWIECIE BĘDZIE TEGO WYMAGAŁA TO PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE.

I dzień (29 stycznia – sobota):

Zbiórka w kaplicy lotniskowej na Lotnisku Balice w Krakowie o godz. 2.30. Msza św., a następnie odprawa. Wylot o godz. 6.00 do Amsterdamu, a później, o godz. 10.10 wylot z Amsterdamu do Quito. Po przylocie o godz. 16.10 (czasu lokalnego – różnica czasowa 6 godz.) do Quito transfer do hotelu, położonego w centrum nowego Quito (przejazd około godziny). Spotkanie zapoznawcze, informacje na temat Ekwadoru i wycieczki. Kolacja i nocleg w hotelu Cayman.

II dzień (30 stycznia – niedziela):

Śniadanie w Hotelu Cayman. Podróż do sanktuarium w Las Lajas (Kolumbia), podróż ok. 6 godzin po asfaltowanej szosie Panamericana na północ. Po drodze obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych, wizyta na targu indiańskim w Otavalo (możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Potem jedziemy do Tulcan, gdzie zakwaterujemy się w hotelu i następnie przekraczamy granicę i udajemy się do Las Lajas (ok. 1 godziny), gdzie znajduje się jedno z dwóch największych sanktuariów w Kolumbii – matki Boskiej Różańcowej. Zwiedzanie sanktuarium, Msza św. w Sanktuarium. Pózniej wracamy do Tulcan. Kolacja i nocleg w hotelu w Tulcan.

Sanktuarium w Las Lajas w dzień.
Sanktuarium w Las Lajas w dzień.
Sanktuarium w Las Lajas wieczorem.
Sanktuarium w Las Lajas wieczorem.

 

III dzień (31 stycznia – poniedziałek):

Śniadanie w Hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie pięknego cmentarza w Tulcan. Przed południem wizyta w Gruta de la Paz (grota w skale, z której wypływa podziemna rzeka i gdzie znajduje się kaplica Matki Boskiej, miejsce pielgrzymek), Msza św. w Grocie. Dojazd około godziny drogą na wschód od Panamericana. Potem powrót do Quito. Kolacja i nocleg w hotelu Cayman lub podobnym.

Grota La Paz
Grota La Paz

IV dzień (1 lutego – wtorek):

Śniadanie w Hotelu Cayman. Wycieczka do sanktuarium w El Quinche, ok. 1 godziny od Quito. Msza św. w Sanktuarium. Po drodze wizyta w sanktuarium w Guapulo (renesansowy kościół z XVI w.), przy wjeździe do miasta. Po południu wizyta na linii równika (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Kolacja i nocleg w hotelu Cayman lub podobnym.

Sanktuarium w El Quinche
Sanktuarium w El Quinche

V dzień (2 lutego – środa):

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ POMYŚLNOŚCI W QUITO.

Przed świtem, o 4.30 przejazd na Stare Miasto, żeby uczestniczyć w procesji poświęconej Matce Boskiej Dobrego Zdarzenia (Virgen del Buen Suceso). Po procesji powrót na Śniadanie w Hotelu Cayman. Po śniadaniu zwiedzanie nowej części miasta (parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta znajdującej się jako pierwsze miejsce na świecie na liście UNESCO Kulturowych Dziedzictw Ludzkości. Najpierw odbędzie się wizyta w klasztorze Niepokalanego Poczęcia. Później zwiedzamy Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605). Po południu oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo i uczestniczenie we mszy świętej w klasztorze Niepokalanego Poczęcia. Kolacja i nocleg w hotelu Cayman lub podobnym.

Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Quito
Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Quito

VI dzień (3 lutego – czwartek):

Śniadanie w hotelu Cayman. Przejazd do miejscowości Celica, na skłonie Kordyliery Zachodniej Andów, gdzie znajduje się wspaniała Droga Krzyżowa, zbudowana przez polskiego księdza. Msza św w Sanktuarium Męki Chrystusa. Po południu powrót do Quito. Kolacja i nocleg w hotelu Cayman.

Sanktuarium w Celica
Sanktuarium w Celica

VII dzień (4 lutego – piątek):

Śniadanie w Hotelu Cayman. Podróż do Baños Aleja Wulkanów w kierunku południowym ok. 3 godziny, najpierw Panamericana do Ambato i stamtąd droga Ambato-Baños. Po drodze, przy dobrej pogodzie, możliwość obserwowania wulkanów: Pasochoa, Sincholagua, Atacazo, Corazon, Ilinizas, Rumiñahui i Cotopaxi, zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z XVII w., gdzie między innymi mieszkał Alexander von Humboldt), przystanek w parku Juan Benigno Vela w Ambato i w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich). W Baños zakwaterowanie w hotelu i później wizyta w Sanktuarium Matki Bożej od Świętej Wody, jednego z największych sanktuariów w Ekwadorze, Msza św. Następnie spacer po miasteczku położonym u stóp wulkanu Tungurahua, wizyta na moście Świętego Franciszka, kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej. Kolacja i nocleg w Baños.

Sanktuarium w Baños
Sanktuarium w Baños

VIII dzień (5 lutego – sobota):

Śniadanie w Hotelu. Podróż do Azogues, ok. 5 godzin, po drodze zwiedzanie La Balbanera, najstarszego katolickiego kościoła w Ekwadorze, założonego przez Hiszpanów w roku przybycia na ziemie Ekwadoru – 1534, Msza św. i później przejazd do kościoła San Lorenzo w Sicalpa. Droga prowadzi Aleja Wulkanów, gdzie przy dobrej widoczności można oglądać wulkan Chimborazo, najwyższy punkt na kuli ziemskiej licząc od środka Ziemi. Kolacja i nocleg w Cuenca.

La Balbanera
La Balbanera

IX dzień (6 lutego- niedziela):

Śniadanie w Hotelu. Później zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej w Biblian. Msza św.w Sanktuarium. Z Biblian jedziemy do Cuenca około godziny.  Zakwaterowanie w hotelu, później zwiedzanie miasta uważanego za najpiękniejsze w kraju, które weszło na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1999 roku, oferuje fantastyczne możliwości podziwiania architektury kolonialnej i republikańskiej. Będziemy spacerować po brukowanych uliczkach z białymi domami, pokrytymi dachówką i kutymi balkonami pełnymi kwiatów. Cuenca jest też wyjątkowa ze względu na skarby sztuki kolonialnej, które znajdują się w jej kościołach i klasztorach w XVII i XVIII wieku. Odwiedzimy katedrę, kościół El Sagrario, Plaza de las Flores, kościół San Francisco y Santo Domingo, ruiny prekolumbijskie Todos los Santos i park Calderon. Wieczorem będziemy oglądać panoramę miasta z punktu widokowego w Turi. Kolacja i nocleg w Cuenca.

Sanktuarium w Biblián
Sanktuarium w Biblián

X dzień (7 lutego – poniedziałek):

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do El Cisne, zwiedzanie największego sanktuarium w Ekwadorze – bazyliki Matki Boskiej z El Cisne. Msza św. w Sanktuarium. Później transfer na lotnisko w Catamayo, odlot do Quito. Transfer do hotelu Cayman. Kolacja i nocleg w hotelu Cayman.

Sanktuarium w El Cisne
Sanktuarium w El Cisne

XI dzień (8 lutego – wtorek):

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu spacer po Loja – oglądamy Bramę Miasta, katedrę, kolonialny kościół San Sebastian I ulice Lourdes. Później przejazd na lotnisko w Cuenca. Przelot do Quito. Kolacja I nocleg w hotelu Cayman.

XII dzień (9 lutego – środa):

Śniadanie w hotelu Cayman. Przed południem przejazd do domu polskich ojców Franciszkanów w Quito, Msza św. w kościele Dobrego Pasterza. Po południu transfer na lotnisko.Wylot z Quito o godz. 17.30 przylot do Amsterdamu o godz. 13.25

XIII dzień (10 lutego – czwartek)

Wylot z Amsterdamu o godz. 20.40 Przylot do Krakowa na Lotnisko w Balicach o godz,
22.30 . Msza św. w Kaplicy Lotniskowej dziękczynna na zakończenie pielgrzymki.


Świadczenia:

 • przelot samolotem do Quito i powrotny;
 • bilet lotniczy na trasie Loja – Quito;
 • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków; Osoby które mają przewlekłe choroby powinny doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela;
 • opieka Kapłana i codzienna Msza św.

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz w.w.,
 • wydatków natury osobistej: pamiątki, ofiary na Mszę św. itp.;
 • odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.;
 • zwyczajowych napiwków 50$;
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 130 $.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.


CENA:
5400 zł + 1700 $ (przy 16 osobach)


Informacje i zapisy:

Tel. Ewa – 538-194-694
Celina – 694-867-207
mail: biuro@fundacja-roze-maryi.pl
Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem „Ekwador”:
Fundacja „Róże Maryi” os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków
Numer Konta:
Bank: BNP Paribas PLN 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440
USD 72 1600 1013 1027 7122 4000 0002

Terminy wpłat:

Przed wpłatą prosimy o zgłoszenie się oraz podanie danych:

 • Imię, Nazwisko,
 • adres zameldowania,
 • numer pesel,
 • numer paszportu i data ważności,
 • telefon kontaktowy.

I zaliczka – 1000 zł – do 01 września 2021 r. – Są jeszcze wolne miejsca, ZAPRASZAMY
II zaliczka – 4400 zł do 01 grudnia 2021 r.
III zaliczka – 1700 $ zabieramy we własnym zakresie do Ekwadoru w styczniu 2022 r.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

sty 29 2022 - lut 10 2022

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Ekwador, Kolumbia
Ameryka Południowa
Kategoria
Fundacja

Organizator

Fundacja "Róże Maryi"
Telefon
+48 538 194 694
Email
biuro@fundacja-roze-maryi.pl
Strona WWW
http://www.fundacja-roze-maryi.pl