MEDJUGORIE – Zesłanie Ducha Św. WOLNE MIEJSCA

20 maja godz. 18:30 - 29 maja godz. 23:00

MEDJUGORIE – Zesłanie Ducha Świętego wMedjugorie

20.05 – 29.05.2021 r. /10 dni / Są jeszcze wolne miejsca! Zapraszamy!

Program jest ramowy, czyli może ulec zmianie w zależności od postanowień władz państwowych. Jeżeli będą wprowadzone jakieś obostrzenia, będziemy dostosowywać program do zmienionych warunków.

Dzień 0 – /19.05.2021 r. – środa/:
Spotykamy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie udamy się, aby wykonać test na koronawirusa SARS-CoV-2 typu PCR.

Dzień I /20.05.2021 r. – czwartek/:
W Krakowie zbiórka o godz.18.30 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium  Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a o godz. 19.00 odbędzie się Msza św. w Kaplicy św. Faustyny rozpoczynająca naszą pielgrzymkę. Przejazd nocny do Medjugorie.

Dzień II /21.05.2021 r. – piątek/:
Przyjazd do Medjugorie, obiadokolacja, wieczorny program modlitewny, nocleg w Medjugorie.

Dzień III – VIII /22 – 27.05.2021 r. – sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa, czwartek/:
Przez kolejne 6 dni będziemy brać udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; w Adoracji, pójdziemy Drogą Krzyżową na GÓRĘ KRIŻEVAC, wejdziemy także na GÓRĘ OBJAWIEŃ – PODBRDO odmawiając wspólnie różaniec. Spotkanie z chłopcami z Cinacolo. Pojedziemy do Śurmanci. Czas wolny na indywidualną modlitwę.

Udamy się również do Sanktuarium w Tihalinie, aby spotkać się z Maryją, a później do Sanktuarium w Szerokim Briegu, miejsca w którym zostali zamordowani o.o. franciszkanie przez komunistycznych partyzantów, następnie pojedziemy zwiedzić Mostar.
Główną atrakcją Mostaru jest kamienny Stary Most, wybudowany w XVI wieku. W czasie wojny, w byłej Jugosławii (w 1993 r. ) i starć pomiędzy Bośniakami i Chorwatami, most i starówka Mostaru zostały doszczętnie zburzone. W 2004 roku przy pomocy finansowej UNESCO i Unii Europejskiej most i okoliczne kamienice zostały odbudowane. Wracając do Medjugorie wstąpimy jeszcze do miejscowości Blagaj gdzie zobaczymy Dom Derwiszów w pięknym otoczeniu skał.
W sobotę po wieczornym programie i Adoracji Najświętszego Sakramentu w Wigilię Zesłania Ducha Świętego razem z Matką Bożą Królową Pokoju będziemy radośnie uwielbiać Ducha Świętego prosząc o dary i łaski.

Dzień IX /28.05.2021 r. – piątek/
Śniadanie, w zależności od przepisów, albo przejazd na nocleg na Chorwacji, albo całodzienny pobyt w Medjugorie, obiad i po wieczornym programie modlitewnym powrócimy nocnym przejazdem do Krakowa.

Dzień X /29.05.2021 r. – sobota/
Rano Msza św. w Novigradzie na Dobri, a następnie przejazd do Maria Bistrica lub do Ludbregu (w zależności od sytuacji na Chorwacji). Przyjazd bardzo późnym wieczorem do Krakowa.

• Autokar
  • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Osoby, które mają przewlekłe choroby muszą doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela.
  • Noclegi na kwaterze prywatnej.
  • Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje. W pierwszy i ostatni dzień wyżywienie we własnym zakresie.
  • Opieka pilota.
  • Opieka kapłana.

Zabieramy ze sobą m.in.:

• ważny, niezniszczony paszport lub dowód osobisty;
  • radio ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy św. na język polski;
  • latarkę;
  • lekarstwa, które przyjmujemy;
  • wygodne obuwie;
  • śpiwór lub kocyk do autokaru na nocny przejazd.

Bardzo prosimy o bardzo skromny, stosowny ubiór pielgrzymkowy.

CENA: 570 zł +230 euro + 300 zł (badanie)

Informacje i zapisy :

Tel.: Ewa: 538-194-694
Cecylia: 694-867-207

I wpłata – 270 zł do 15 kwietnia 2021 na konto Fundacji
II wpłata – 300 zł do 18 maja 2021 na konto Fundacji (dodatkowa opłata za badanie na koronowirusa)
III wpłata – 300 zł + 230 euro – zabieramy we własnym zakresie

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem „Zesłanie Ducha Świętego”:

20 maja godz. 18:30
29 maja godz. 23:00