Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

MEDJUGORIE – Rekolekcje Kapłańskie

3 lipca godz. 18:30 - 12 lipca godz. 22:30


MEDJUGORIE – Rekolekcje Kapłańskie

ZAPROSZENIE
na pielgrzymkę na XXV Międzynarodowe Rekolekcje Kapłańskie w Medjugorie


03 – 12.07.2021 r.

Drodzy naszym sercom Kapłani!

W ubiegłym roku Rekolekcje Kapłańskie niestety zostały odwołane ze względu na istniejącą sytuację, dlatego w tym roku ponawiamy zaproszenie wierząc, iż będziemy mogli zrealizować pielgrzymkę, dlatego po raz DWUNASTY pragniemy zaprosić Was, drodzy Kapłani, na pielgrzymkę do Medjugorie, gdzie o.o. Franciszkanie przygotowali dla Was specjalny program rekolekcyjny.

Z radością informujemy, iż od dnia 17 września 2019 r. Fundacja „Złota Róża” zmieniła nazwę na Fundacja „Róże Maryi. Nasza działalność pozostaje bez zmian, jesteśmy tylko pod jeszcze większą opieką Maryi. Zmieniając nazwę chcieliśmy podkreślić, iż Fundacja należy całkowicie do Maryi i każdy, kto z nami pielgrzymuje, może sam wybrać, jakiego koloru Różą Maryi chce być.

Biała róża oznacza ducha modlitwy. Czerwona róża oznacza ducha pokuty i gotowość do ofiar. Róża żółta albo złota oznacza ducha wynagrodzenia.

Na prośbę Maryi, jako kierunek i motto naszej Fundacji przyjęliśmy słowa:
„Z MARYJĄ I RÓŻAŃCEM PRZEZ ŚWIAT”.

Maryja w Medjugorie powiedziała: “Dziatki, dawajcie świadectwo z różańcem w ręku, że należycie do mnie i zdecydujcie się na świętość.” (Orędzie z 25 sierpnia 2019 r.)

„Drogie dzieci! Módlcie się!

Każdego dnia odmawiajcie różaniec – ten wieniec różany, jaki mnie jako Matkę łączy bezpośrednio z waszymi bólami, cierpieniami, pragnieniami i nadziejami. Apostołowie mojej miłości, jestem z wami dzięki łasce i miłości mojego Syna i proszę was o modlitwy.

Świat tak bardzo potrzebuje waszych modlitw, aby dusze mogły się nawrócić.”
(Orędzie z 2 września 2019 r.)

Maryja powiedziała również:

“Moje dzieci, módlcie się, rozmyślajcie o moim Synu. W każdym momencie swojego życia wznoście swoją duszę ku Niemu, a ja będę zbierać wasze modlitwy jak kwiaty z najpiękniejszego ogrodu, by darować je mojemu Synowi.

Bądźcie prawdziwymi apostołami mojej miłości, nieście wszystkim miłość mojego Syna, bądźcie ogrodami najpiękniejszych kwiatów.

Wspomagajcie modlitwą swoich pasterzy, aby mogli być duchowymi oczyma miłującymi wszystkich ludzi.”
(Orędzie z 2 września 2018 r.)

„Ponownie wzywam was do modlitwy za swoich pasterzy, za tych, których mój Syn powołał. Pamiętajcie, że oni potrzebują modlitwy i miłości.”
(Orędzie z 2 sierpnia 2018 r.)

Odpowiadając na prośbę Matki Bożej pragniemy dalej służyć Wam, drodzy Kapłani, pomocą modlitewną jak i organizacyjną zapraszając na pielgrzymkę, która jak mamy nadzieję, przyniesie wiele korzyści duchowych poprzez rekolekcje prowadzone przez o.o. franciszkanów.

Serdecznie zapraszamy – Fundacja „Róże Maryi”

 


PROGRAM PIELGRZYMKI DLA KAPŁANÓW:

03 – 12 lipca 2021 r. – /10 dni/


Program jest ramowy czyli może ulec zmianie w zależności od postanowień władz państwowych. Jeżeli będą wprowadzone jakieś obostrzenia będziemy dostosowywać program do zmienionych warunków.


Dzień 0
2 lipca 2021 (piątek)

Spotykamy się w Sanktuarium  Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na Koronce do Miłosierdzia Bożego. Po modlitwie udamy się, aby wykonać test na koronawirusa SARS-CoV-2 typu PCR.

Dzień 1
3 lipca 2021 r.  (sobota)

W Krakowie zbiórka o godz. 18.30 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. O godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny odbędzie się Msza św. rozpoczynająca naszą pielgrzymkę. Przejazd nocny do Medjugorie.

Dzień 2
4 lipca 2021 r. (niedziela)

Po przekroczeniu granicy pojedziemy do Tihaliny, aby przywitać się z Matką Bożą. Jeżeli będzie możliwość, to w Tihalinie będzie Msza św., jeżeli nie to w Medjugorie, po przyjeździe. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 – 8
5 – 10 lipca 2021 r. (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota)

W poniedziałek przed południem pojedziemy do Szerokiego Briegu, aby poprosić Męczenników o wsparcie dla naszych Kapłanów na czas rekolekcji. Wieczorem rozpoczynają się Rekolekcje Kapłańskie – program ustalony przez o.o. franciszkanów z Medjugorie. W sobotę zakończenie rekolekcji.

Dzień 9
11 lipca 2021 r. (niedziela)

Śniadanie, w zależności od przepisów: albo przejazd na nocleg na Chorwacji, albo całodzienny pobyt w Medjugorie, obiad i po wieczornym programie modlitewnym powrócimy nocnym przejazdem do Krakowa.

Dzień 10
12 lipca 2021 r. (poniedziałek)

Rano Msza św. w Novigradzie na Dobri, śniadanie, a następnie przejazd do Maria Bistrica lub do Ludbregu (w zależności od sytuacji na Chorwacji). Przyjazd bardzo późnym wieczorem do Krakowa.


Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.


Dla Kapłanów, którzy mają trudności finansowe pielgrzymka jest całkowicie bezpłatna /przejazdy, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie/. Koszt związany z wyjazdem Kapłanów zostanie pokryty przez ofiary osób /zaoszczędzone w czasie postów i wyrzeczeń/ jako dar Bożej miłości dla Kapłanów.

***

W pielgrzymce wraz z Kapłanami będzie brać udział kilka osób świeckich. Wszystkie osoby świeckie jadą jako pomoc dla Kapłanów /pomoc duchowa – modlitwa, jak i fizyczna/. Osoby świeckie, które nie mogą z nami pielgrzymować, będą jechać w tzw. ”Duchowym Autokarze”, ofiarując swoją modlitwę lub jałmużnę w intencji kapłanów uczestniczących w pielgrzymce.

Wszystkich Kapłanów uczestniczących w pielgrzymce będziemy prosić o wspólną modlitwę i ofiarowanie jednej Mszy św. w intencji osób z tzw. “Duchowego Autokaru”.

Kapłani, którzy mają możliwości finansowe, mogą wpłacić dowolną ofiarę na pokrycie kosztów pielgrzymki na konto Fundacji “Róże Maryi” z dopiskiem “dar dla fundacji”.

Za możliwość uczestniczenia w Rekolekcjach Kapłańskich Ojcowie Franciszkanie z Medjugorie proszą o odprawienie pięciu Mszy św. /w dowolnym czasie/ w intencjach Parafii Medjugorie jako pokrycie kosztu rekolekcji, które będą prowadzić.


Na pielgrzymkę należy zabrać:

  • celebret, albę, stułę,
  • Pismo Święte,
  • ubiór kapłański – sutanna lub zakonny – habit /wyjazd jest do miejsc świętych/,
  • radio UKF ze słuchawkami o częstotliwości odbierania 86-108 Mhz /można również zakupić na miejscu za ok. 5 euro/ w celu odbioru tłumaczenia rekolekcji i Mszy św. na język polski,
  • dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej 3 miesiące.

Jeżeli występują przewlekłe schorzenia bardzo prosimy o zgłoszenie w celu rozszerzenia ubezpieczenia o choroby przewlekłe.


Dla Kapłanów z dalszych części Polski będziemy rezerwować noclegi w Krakowie z 2/3 i 12/13 lipca, czyli przed wyjazdem i po przyjeździe z pielgrzymki, tak aby mogli spokojnie, bez większego zmęczenia uczestniczyć w pielgrzymce. Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie.


Do pielgrzymki będziemy przygotowywać się poprzez 33-dniowe Rekolekcje z Książki „Oto Matka Twoja”. Prosimy, aby wszyscy uczestnicy pielgrzymki rozpoczęli te Maryjne Rekolekcje indywidualnie od 1 czerwca 2021, a zakończymy je wspólnie Aktem Zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Każdy Kapłan otrzyma książkę „Oto Matka Twoja” bezpłatnie.


Bardzo prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie się w celu zapewnienia dobrej organizacji wyjazdu. Kapłanów, którzy mogą otrzymać pozwolenie dopiero w drugiej połowie czerwca, prosimy o zgłoszenie się wcześniejsze i rozpoczęcie Rekolekcji 33-dniowych również od 1 czerwca 2021 r.

Przy zgłoszeniu prosimy podać:

  • imię, nazwisko,
  • adres zameldowania oraz adres korespondencyjny,
  • numer pesel, numer dowodu osobistego,
  • telefon kontaktowy oraz adres Parafii.

Dodatkowe informacje oraz zgłoszenia:

Tel.: Ewa – 538-194-694
Cecylia – 694-867-207

e-mail: biuro@fundacja-roze-maryi.pl


Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem „Dar dla Fundacji”:
Fundacja „Róże Maryi” os. Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków
Bank: BNP Paribas Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

Szczegóły

Start:
3 lipca godz. 18:30
Koniec:
12 lipca godz. 22:30
Wydarzenie kategorie:
, , ,

Organizator

Fundacja „Róże Maryi”
Telefon:
+48 538 194 694
Email:
biuro@fundacja-roze-maryi.pl
Strona internetowa:
http://www.fundacja-roze-maryi.pl