RWANDA, AFRYKA – Rocznica Objawień Matki Bożej

RWANDA –  Rocznica Objawień Matki Bożej


24.11.2021 – 05.12.2021 r. 


Rwanda – malutkie państwo w środkowo – wschodniej Afryce. Graniczy z Kongiem, Tanzanią, Ugandą i Burundi. Rwanda jest górzystym krajem, skąd wziął się przydomek „Kraj tysiąca wzgórz”, ze stosunkowo bujną i urozmaiconą roślinnością. W ciągu roku piękne, wysoko świecące słońce tropików grzeje bardzo umiarkowanie dzięki wysokości terenu i zmiennym wiatrom. Klimat jest zwykle łagodny. Średnie temperatury mieszczą się między 24 a 27 C. Ze względu na piękno kraj nazywa się również „Szwajcarią Afrykańską”. Rwanda należy do najuboższych krajów na świecie. Ludzie żyją w większości z rolnictwa i hodowli.
Historia chrześcijaństwa w Rwandzie zaczyna się wraz z osiedleniem się pierwszych misjonarzy ze Stowarzyszenia Misjonarzy Afryki (Ojcowie Biali) w Save, 2 lutego 1900 r. Przez lata Kościół katolicki w tym kraju tak bardzo się rozwinął, że często wspominano o tym procesie jako o tornadzie Ducha Świętego.


Program pielgrzymki: (wkrótce będzie poprawiony)

Dzień 1 – 20 listopada 2021 r.

Zbiórka na lotnisku w Krakowie, o godz. 3.00 w Kaplicy na Lotnisku, Msza św., a następnie odprawa i o 6.00 wylot do Rwandy z przesiadką w Amsterdamie. Przylot do Kigali o 19.15. Zakwaterowanie w Kigali.

Dzień 2 – 21 listopada 2021 r. 

Wyjazd w górzysty rejon Parku Narodowego Wulkanów. Następnie pojedziemy do Ruhondo Remery, ośrodka rekolekcyjnego Foyer de Charite. Następnie udamy się do Ośrodka Misyjnego Sióstr od Aniołów w Nyakinama pod Ruhengeri na nocleg.

Dzień 3 – 22 listopada 2021 r. 

Osoby świeckie: po porannej Mszy św. zobaczymy pracę Sióstr w Przychodni. Jeżeli będzie możliwość odwiedzimy robotników pracujących w Przychodni i zobaczymy ich warunki życia. Powrót do Kigali na nocleg.

Dzień 4 – 23 listopada 2021 r. 

Wczesnym rankiem udamy się do Parku Akagera (dzikie zwierzęta). Jadąc jeepem będziemy mogli spotkać zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kabuga. Nocleg w Kigali.

Akagera Park Narodowy jest jednym z najbardziej malowniczych parków w Rwandzie.
W parku znajduje się szereg zwierząt, między innymi: bawoły, słonie, zebry, żyrafy, szympansy, cętkowane hieny, lamparty, lwy, hipopotamy, krokodyle i wiele innych. W Parku można zobaczyć ponad 500 gatunków ptaków.

Dzień 5 – 24 listopada 2021 r. 

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Rwandy – Kigali oraz okolic. Msza św.. Nocleg w Kigali.

Kigali należy do najbezpieczniejszych i przyjaznych afrykańskich stolic. Kigali jest największym miastem Rwandy. Położone jest w centrum państwa. Od uzyskania niepodległości przez kraj w 1962 stanowi jego największy ośrodek ekonomiczny, kulturalny i transportowy.

Dzień 6 – 25 listopada 2021 r. 

Wczesnym rankiem po śniadaniu wyruszymy w drogę do Kibeho zatrzymując się po drodze w Kabgayi (pierwsza bazylika na terenie Rwandy i siedziba biskupa), Nyanzie (zwiedzanie rezydencji króla Rwandy do 1959 r.), oraz w sierocińcu (żywy pomnik po wizycie Jana Pawła II), pojedziemy do Ruhango do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zobaczymy Kościół w Sawe, gdzie była pierwsza parafia w Rwandzie, w Butare zatrzymamy się na dobrą kawę, gdzie będzie można również zakupić pamiątki. Nocleg w Kibeho.

Dzień 7 – 26 listopada 2020 r. /czwartek/

Po śniadaniu udamy się do Fabryki herbaty, gdzie zobaczymy cały proces produkcyjny oraz przepiękne tereny plantacji herbaty. Powrót na obiad, a później wizyta u Polskich Sióstr z Lasek prowadzących Ośrodek dla Niewidomych Dzieci oraz wizyta u Ojców Marianów. Kolacja i nocleg w Kibeho.

Dzień 8 – 27 listopada 2021 r. 

Do południa zapoznamy się z miejscem objawień, czas wolny. Jeżeli będzie możliwe, spotkanie z Nathali – jedną z widzących, która mieszka w Kibeho. Wieczorem będziemy uczestniczyć w uroczystościach Wigilii 39 Rocznicy Objawień /Msza św., procesja światła, różaniec/. Kolacja, nocleg w Kibeho.

W Kibeho wszystko zaczęło się 28 listopada 1981 r., kiedy uczennica szkoły średniej w Kibeho, Alphonsine Mumureke, ujrzała – jak utrzymywała – Panią niezwykłej urody, która przedstawiła się jako „Nyina wa Jambo”, to znaczy „Matka Słowa”. Dziewica Maryja wybrała na miejsce objawień Kibeho, aby przekazać całemu światu ważne i pilne orędzie.
29 czerwca 2001 r. w katedrze w Gikongoro bp Misago w obecności Episkopatu i nuncjusza papieskiego ogłosił uznanie przez Kościół objawień w Kibeho. W oficjalnym dokumencie potwierdzono, że orędzie łączy naukę Pisma Świętego z Tradycją Kościoła, a o wizjonerkach i ich zachowaniu w czasie widzeń nie można powiedzieć niczego, co byłoby sprzeczne z wiarą lub moralnością. Wskazywano na wielkie owoce duchowe objawień.
„Niech Kibeho – stwierdził wtedy bp Misago – stanie się uprzywilejowanym miejscem nawróceń, zadośćuczynienia za grzechy świata oraz pojednania; miejscem spotkania tych, którzy ulegli rozproszeniu oraz tych, którzy umiłowali cnoty współczucia i braterstwa bez granic; miejscem przypominającym Ewangelię Krzyża”.

Dzień 9 – 28 listopada 2021 r. – Rocznica Objawień

Po śniadaniu dalszy ciąg uroczystości , Msza św. odpustowa, uroczysty obiad. Droga krzyżowa. Nocleg w Kibeho.

Dzień 10 – 29 listopada 2021 r. 

Kibeho Msza św., śniadanie. Wyjazd do Kigali. Nocleg w Kigali.

Dzień 11 – 30 listopada 2021 r. 

Po Mszy św. i śniadaniu czas na ostatnie zakupy w Kigali, obiad i wieczorem wylot do Polski z przesiadką w Amsterdamie.

Dzień 12 – 1 grudnia 2021 r.

Przylot do Krakowa. Msza św. w Kaplicy Lotniskowej dziękczynna na zakończenie pielgrzymki.


ŚWIADCZENIA:

 • Przelot samolotem,
 • przejazd busem w Rwandzie,
 • noclegi w pokojach 1, 2, 3 -osobowych,
 • śniadania, obiady, kolacje,
 • opieka pilota i przewodnika oraz Kapłana,
 • codzienna Msza św.,
 • ubezpieczenie,
 • bilety wstępu do Parku Narodowego oraz innych obiektów.

 Osoby, które mają przewlekłe choroby muszą doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela.


KOSZTY DODATKOWE:

 • koszt wizy Rwandyjskiej – 50 USD
 • napiwki dla kierowców, przewodników ( 40 USD),
 • napoje do posiłków,
 • ofiara na Mszę św.

INFORMACJE DODATKOWE:

1. Zalecanym szczepieniem jest szczepienie przeciwko żółtej gorączce /szczepienie ważne 10 lat/ – nie jest obowiązkowe
2. Osoby mające „Adopcję Serca” będą mogły spotkać się ze swoimi dziećmi adoptowanymi w Rwandzie.
3. Wszystkie informacje dotyczące przygotowania się do wyjazdu każda osoba otrzyma indywidualnie
4. Grupa może liczyć max. do 18 osób.


Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z przewodnikiem grupy.


KOSZT: 4500 zł + 1180 $


Informacje i zapisy :

Tel.: 538-194-694; 694-867-207

mail: biuro@fundacja-roze-maryi.pl


Terminy wpłat:

I zaliczka – 1000 zł do 1 marca 2021 r.
II zaliczka – 2000 zł do 1 lipca 2021 r.
III zaliczka – 1500 zł do 1 października 2021 r.
IV kwota – 1180 $ – zabieramy do Kigali we własnym zakresie

Wpłaty proszę dokonywać z dopiskiem: „Rwanda”
Fundacja „Róże Maryi” os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków
Bank: BNP Paribas
Numer Konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

 

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

listopad 24 2021 - grudzień 05 2021

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Kibeho
Rwanda, Afryka
Fundacja

Organizator

Fundacja "Róże Maryi"
Telefon
+48 538 194 694
Email
biuro@fundacja-roze-maryi.pl
Strona WWW
http://www.fundacja-roze-maryi.pl