MĘKA PAŃSKA z ks. Dominikiem Chmielewskim

MĘKA PAŃSKA z ks. Dominikiem Chmielewskim w Sanktuarium MB Bolesnej w Świętej Wodzie

dodatkowo:

• Sokółka,
  • Sanktuarium bł. Bolesławy Lament
  • oraz Sanktuarium Matki Bożej w Osuchowej.

14 – 16.09.2021 r. / 3 dni /

PROGRAM:

Dzień I /14.09.2021 r. – wtorek/:

5:00 – zbiórka w Krakowie na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie.

15:00 – Eucharystia na rozpoczęcie Męki Pana Jezusa. Modlitwę poprowadzi ks. Dominik Chmielewski.

Modlitwa będzie trwała nieustannie przez 24 godz. na otwartym terenie sanktuarium. Dzięki nagłośnieniu będzie wszędzie słyszalna. Rozważania w każdej z godzin modlitwy będą trwać ok. 30 min. Czyli w każdej godzinie będziemy mieli drugie 30 min. na posilenie się, odpoczynek czy krótki sen.

Dzień II /15.09.2021 r. – środa/:

16:45 – zakończenie 24-godzinnej Modlitwy Męki Pana Jezusa.
 17:00 – Eucharystia na zakończenie Męki Pana Jezusa.
Po Mszy św. pojedziemy aby odpocząć do Sokółki do Zajazdu Bakunówka, gdzie zjemy obiadokolację i będziemy mieć nocleg.

Dzień III /16.09.2021 – czwartek/:

Rano po śniadaniu, Msza św. w kościele, gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny w Sokółce.

Następnie udamy się w drogę powrotną. W ramach poznawania świętych polskich zatrzymamy się w Białymstoku w Sanktuarium Błogosławionej Bolesławy Lament. Poznamy bliżej życiorys bł. Bolesławy Lament.
Obiad.
Następnie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej w Osuchowej.
/Kult Matki Bożej w Osuchowej jest ściśle związany z objawieniami, które miały miejsce na początku XX wieku. W lesie, w miejscu, gdzie objawiała się Matka Boża stoi drewniana kapliczka. Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem według otrzymanej wizji znajduje się w nieodległym kościele./
Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

• Autokar,
  • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,
  • 1 nocleg,
  • wyżywienie: 1 śniadanie, 2 obiadokolacje,
  • przewodnicy w Sanktuariach,
  • Opieka pilota i Kapłana.

Zabieramy ze sobą m.in.:

• Lekarstwa, które przyjmujemy,
  • wygodne obuwie,
  • nakrycie głowy,
  • płaszcz przeciwdeszczowy, parasol,
  • ciepłą kurtkę,
  • koc,
  • karimatę lub małe krzesełko,
  • śpiwór,
  • jedzenie i picie na wtorek oraz środę do obiadokolacji
    (obiadokolacja w środę w Sokółce ok. godz. 20.00, czwartek – śniadanie oraz obiad w Osuchowej)

Bardzo prosimy o stosowny, bardzo skromny ubiór pielgrzymkowy.

Cena:
 z Krakowa – 390 zł
Przejazd z Tarnowa – 410 zł
Przejazd z Rzeszowa – 450 zł

Można wsiadać po trasie przejazdu autokaru z Krakowa w stronę Warszawy trasą na Radom lub Częstochowę w zależności od osób które się zgłoszą.

Zapisy:
Tel. Ewa- 538-194-694

I wpłata – 100 zł do 09 września 2021 r.
II wpłata –290 zł – zabieramy we własnym zakresie

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem „Święta Woda
Bank: BNP Paribas numer konta: 77 2030 0045 1110 0000 0409 1440

PRZYJMIJ TE SŁOWA I ODPOWIEDZ NA NIE CAŁYM SERCEM:

„Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość” (Dz. 369).

„Och, jakże ogromnie byłbym zadowolony; gdyby, choć jedna osoba czytała te Godziny Mojej Męki w każdej miejscowości”.

***

Dla każdego, kto rozważa „Godziny Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa” daje obietnice Luizie Piccarecie:

• Jeśli będzie rozważał je grzesznik, to otrzyma łaskę nawrócenia;
  • jeśli jest to ktoś niedoskonały, to osiągnie doskonałość;
  • ktoś, kto ulega pokusom, odniesie zwycięstwo;
  • człowiek cierpiący znajdzie w tych Godzinach siłę, lekarstwo i pocieszenie; a jeśli jego dusza jest słaba i nędza, to znajdzie duchowe zwierciadło w którym nieustannie będzie się przeglądał, aby stać się podobnym do Jezusa, naszego wzoru.

Zadowolenie, jakie Błogosławiony Jezus odczuwa, gdy rozważamy te Godziny jest takie, że życzy On sobie, aby przynajmniej jeden egzemplarz tych medytacji znajdował się w każdym mieście i miejscowości dla praktykowania przez dusze, ponieważ gdy je czytamy, Jezus słyszy w tych zadośćuczynieniach odtwarzany Swój własny głos i Swoje modlitwy jakie wznosił do Ojca w czasie dwudziestu czterech godzin Swojej bolesnej Męki.

I jeśli byłoby to praktykowane przez przynajmniej kilka dusz w każdym mieście lub miejscowości, to Jezus daje mi do zrozumienia, że Boża Sprawiedliwość zostałaby częściowo ułagodzona, a Jego uderzenia byłyby częściowo powstrzymane, i jak gdyby przygaszone, w tych smutnych czasach udręki i przelewu krwi.

Bardzo ważne są też Słowa Maryi – Matki Bożej Bolesnej, która sama zapewnia:

„Takie były Moje modlitwy, jakimi modliłam się na ziemi i jakimi modlę się w Niebie.”

***
Fragment z książki: „KSIĘGI NIEBA” (Tom 11)

15 czerwiec 1916 – Całą noc spędziłam z Jezusem w Jego Woli. Czułam następnie obecność mojej Królowej Matki, mówiła do mnie: „Moja córko, módl się.” A ja, „Matko, proszę, módlmy się razem, bo nie wiem jak mam się modlić”.

A Ona dodała:

„Modlitwa najskuteczniejsza dla Serca Mojego Syna, która łagodzi Go najbardziej, to taka, kiedy stworzenie przyoblecze się w to, co On sam uczynił i przecierpiał, oddając to wszystko stworzeniu jako prezent.
Dlatego też, moje dziecko, włóż na swoją głowę koronę cierniową Jezusa.
Zakropl swoje oczy kroplami Jego łez.
Nasyć swój język Jego goryczą.
Oblecz swą duszę w Jego Krew.
Przystrój się w Jego Rany.
Przebij swe ręce i stopy Jego gwoździami i jako drugi Chrystus stań wobec Jego Boskiego Majestatu.
To niezwykłe widowisko wzruszy Go tak, że nie będzie wiedział jak odmówić czegokolwiek duszy ubranej w Jego własny strój. Och, jakże mało stworzenia wiedzą jak używać darów, które im dał Mój Syn! Takie były Moje modlitwy, jakimi modliłam się na ziemi i jakimi modlę się w Niebie.”

Wydarzenie zostało zakończone.

wrz. 14 - 16 2021