MEDJUGORIE – Sylwester i Nowy Rok z Maryją

29.12.2021 – 04.01.2022 r. /7 dni/

Program jest ramowy, czyli może ulec zmianie w zależności od postanowień władz państwowych. Jeżeli będą wprowadzone jakieś obostrzenia, będziemy dostosowywać program do zmienionych warunków.

Dzień I /29.12.2021 r. – środa/:
W Krakowie zbiórka o godz.18.00 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a o 18.30 godz. odbędzie się Msza św. rozpoczynająca naszą pielgrzymkę w Kaplicy św.Faustyny . Przejazd nocny do Medjugorie.

Dzień II /30.12.2021 r. – czwartek/:
Po przyjeździe do Medjugorie obiad a następnie wieczorny program modlitewny, Msza św w Kościele św.Jakuba. Nocleg

Dzień III – V /31.12.2021 – 02.01.2022 r. – piątek, sobota, niedziela/:
Przez kolejne 2 dni będziemy brać udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; w Adoracji, pójdziemy Drogą Krzyżową na GÓRĘ KRIŻEVAC /jeżeli tylko warunki pogodowe pozwolą/ wejdziemy także na GÓRĘ OBJAWIEŃ – PODBRDO odmawiając wspólnie różaniec. Będziemy również w Tihalinie.
W piątek uroczysta kolacja, następnie o północy, jeżeli będzie taka możliwość, to weźmiemy udział w Mszy św. w kościele św. Jakuba witając Nowy Rok. Przywitanie Nowego Roku 2022 z Matką Bożą Królową Pokoju.

Dzień VI /03.01.2022 r. – poniedziałek/
Śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorie. Obiad. Po wieczornym programie modlitewnym będziemy wracać nocnym przejazdem do Krakowa

Dzień VII /04.01.2022 r. – wtorek/
Po drodze Msza św. na Chorwacji oraz jeżeli będzie możliwość to zatrzymamy się w Ludbregu – Sanktuarium Krwi Chrystusa – Msza św. Przyjazd późnym wieczorem do Krakowa.

• Autokar
  • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Osoby, które mają przewlekłe choroby muszą doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela.
  • Noclegi na kwaterze prywatnej.
  • Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje. W pierwszy i ostatni dzień wyżywienie we własnym zakresie.
  • Opieka pilota.
  • Opieka kapłana.

Zabieramy ze sobą m.in.:

• ważny, niezniszczony paszport lub dowód osobisty;
  • radio ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy św. na język polski;
  • latarkę;
  • lekarstwa, które przyjmujemy;
  • wygodne obuwie;
  • śpiwór lub kocyk do autokaru na nocny przejazd.
  • Konieczność posiadania badań antygenowych na covid lub paszportu covidowego.

Bardzo prosimy o bardzo skromny, stosowny ubiór pielgrzymkowy.

CENA: 550 zł + 160 euro

Z powodu radykalnego wzrostu cen paliwa, cena pielgrzymki niestety musiała ulec zmianie.

Wymagane na granicy Bośni i Hercegowiny:

•  jeżeli ktoś nie posiada szczepienia na Covid – musi być zrobiony test antygenowy ważny 48 godz. czyli najwcześniej można zrobić we wtorek od godz. 17 . Test będzie można wykonać w Krakowie lub w miejscu zamieszkania.
  • jeżeli ktoś posiada szczepienie lub jest ozdrowieńcem – musi być wydrukowany paszport covidowy.

Informacje i zapisy :

Tel.: Ewa: 538-194-694
Cecylia: 694-867-207

I wpłata – 300 zł do 25 listopada 2021 r. na konto Fundacji
II wpłata – 250 zł + 160 euro – zabieramy we własnym zakresie

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem „Sylwester”:

gru 29 2021 - sty 04 2022

MEDJUGORIE