• To wydarzenie minęło.

STARA WIEŚ – sł. B. Leonia Nastał, bł. Cesetyna Faron
KOMAŃCZA – Izba Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego

11.11.2020 r.  – środa /jednodniowa/

Zbiórka na parkingu autokarowym przy Sanktuarium  Bożego Miłosierdzia w Krakowie o godz. 5.30, przejazd do Starej Wsi k/Brzozowa.
Zatrzymamy się przy Klasztorze Sióstr Służebniczek Niepokalanej NMP, gdzie znajduje się krypta s. Leonii Nastał oraz miejsce pamięci bł. Celestyny Faron.
Po krótkiej modlitwie podjedziemy do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Starej Wsi, gdzie znajduje się cudowny obraz przedstawiający scenę Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP.
Chwila odpoczynku oraz możliwość wypicia kawy lub herbaty w jezuickiej kawiarence.

Następnie pojedziemy do Starchociny, do św. Andrzeja Boboli, gdzie 10 listopada 2019 r. powierzyliśmy św. Andrzejowi naszą Fundację “Róże Maryi” pod Jego patronat. Zapoznanie się z historią miejsca, Msza św., modlitwa, obiad u Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej.

Po obiedzie udamy się do Komańczy, do Klasztoru Sióstr “Nazaretanek”, gdzie znajduje się Izba Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który będzie beatyfikowany w tym roku 7 czerwca, a w Komańczy był internowany.

Następnie pojedziemy do Kalwarii Pacławskiej, gdzie będziemy mogli przekazać wszystkie nasze sprawy i prośby Matce Bożej Pacławskiej – Słuchającej oraz pomodlić się przy grobie sł. B o. Wenantego Katarzyńca.

Powrót do Krakowa w późnych godzina wieczornych.

Dlaczego Kalwaria Pacławska

• Kiedy św. Maksymilian Maria Kolbe tworzył „Rycerza Niepokalanej” znalazł się w poważnych kłopotach finansowych. Wyczerpał wszelkie możliwości zdobycia koniecznych funduszy. Wpadł na pomysł, by zwrócić się do swego niedawno zmarłego przyjaciela – o. Wenantego. Ten jeszcze za życia obiecał mu pomóc i spełnił swoją obietnicę już po śmierci. Wstawiennictwo o. Wenantego Katarzyńca okazuje się wciąż skuteczne, jeśli tylko w podejmowanych działaniach szuka się chwały Boga. Kiedy masz trudności finansowe, problemy prawne lub biznesowe, szukasz pracy, szukasz dobrej żony czy męża, masz dolegliwości zdrowotne, zwróć się do o.Wenantego, a na pewno Ci pomoże.
  • W Sanktuarium znajduje się cudowny Obraz Matki Bożej. W 1685 r. zanotowano pierwszy cud przez wstawiennictwo Matki Bożej – uratowanie kościoła od pożaru. W XVIII w. kult Matki Bożej Kalwaryjskiej zaczął się rozwijać, zanotowano w księgach ponad 50 cudów. 15 sierpnia 1882 r. odbyła się koronacja łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej koronami papieskimi. W tym roku obchodzono 350-lecie założenia Kalwarii Pacławskiej.

Cena:

• Kraków – 140 zł
  • Tarnów – 130 zł

• Przejazd autokarem,
  • ubezpieczenie,
  • opieka kapłana i pilota,
  • ofiara w Sanktuariach,
  • przewodnik,
  • obiad (zupa i drugie danie).

Zapisy:
Tel.: 538-194-694
694-867-207
mail: biuro@fundacja-roze-maryi.pl

Wpłata – 50 zł do 1 października 2020 r.

Pozostałą kwotę zabieramy ze sobą we własnym zakresie.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem „ Kalwaria”:

Strachocina
Strachocina, 38-507 Polska