• To wydarzenie minęło.

16 marca - 22 marca

MEDJUGORIE – Coroczne objawienie Matki Bożej Mirjanie

16 – 22.03.2021 r. / 7 dni /

Program jest ramowy czyli może ulec zmianie w zależności od postanowień władz państwowych. Jeżeli będą wprowadzone jakieś obostrzenia będziemy dostosowywać program do zmienionych warunków.

Dzień 0 / 15.03.2021 r. – poniedziałek/:

Spotykamy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie udamy się, aby wykonać test na koronawirusa SARS-CoV-2 typu PCR.

Dzień I /16.03.2021 r. – wtorek/:

Zbiórka w Krakowie o godz.18.30 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a o 19.00 godz. odbędzie się Msza św. rozpoczynająca naszą pielgrzymkę w Kaplicy św. Faustyny w dolnej Bazylice Miłosierdzia Bożego. Nocny przejazd.

Dzień II /17.03.2021 r. – środa/:

Po przekroczeniu granicy pojedziemy do Tihaliny aby przywitać się z Maryją. Jeżeli będzie możliwość to w Tihalinie będzie Msza św., jeżeli nie, to w Medjugorie po przyjeździe.
Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

Dzień III – V /18 – 20.03.2021 r. – czwartek, piątek, sobota/:

Przez kolejne 3 dni będziemy brać udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; w Adoracji, pójdziemy Drogą Krzyżową na GÓRĘ KRIŻEVAC, wejdziemy także na GÓRĘ OBJAWIEŃ – PODBRDO odmawiając wspólnie różaniec; w miarę możliwości spotkamy się w OAZIE CENACOLO z chłopcami wychodzącymi z narkomani, którzy przekażą swoje świadectwo oraz będziemy mieć wolny czas dla siebie na modlitwę i kontemplację.

W czwartek 18 marca będziemy uczestniczyć w corocznym objawieniu Matki Bożej Mirjanie. Matka Boża powiedziała Mirjanie na zakończenie objawień: „Powiedziała mi, że jest to nasza ostatnia codzienna rozmowa, ale zostawia mi jeden dar, tj. dopóki żyję będę Ją widzieć w swoje urodziny.”

W piątek zawierzymy się św. Józefowi na Mszy św. dla naszej grupy w Śurmanci.

Dzień VI /21.03.2021 r. – niedziela

Śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorie. Obiad. Po wieczornym programie modlitewnym będziemy wracać nocnym przejazdem do Krakowa.

Dzień VII /22.03.2021 r. – poniedziałek/
Po drodze jeżeli będzie możliwość to zatrzymamy się w Novigradzie na Dobri, aby w zabytkowym kościele przeżyć Mszę św. a następnie pojedziemy do Ludbregu – Sanktuarium Krwi Chrystusa. Przyjazd późnym wieczorem do Krakowa.

• Autokar
  • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Osoby, które mają przewlekłe choroby muszą doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela.
  • Noclegi na kwaterze prywatnej
  • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacje. W pierwszy i ostatni dzień wyżywienie we własnym zakresie.
  • Opieka pilota
  • Opieka kapłana

Zabieramy ze sobą m.in.;

• ważny dowód osobisty lub paszport;
  • radio ze słuchawkami (jeżeli w telefonie jest aplikacja z radiem to tylko słuchawki do telefonu) w celu odbioru tłumaczenia Mszy św. na język polski;
  • latarkę;
  • lekarstwa – które przyjmujemy;
  • wygodne obuwie;
  • ciepłe ubrania, a także pelerynę lub nieprzemakalne ubranie;
  • małe krzesełko można zabrać;
  • śpiwór lub kocyk do autokaru na nocny przejazd;
  • można również zabrać małą poduszkę.

Bardzo prosimy o odmówienie nowenny do św. Józefa przed pielgrzymką, czyli od 6 – 14 marca, prosząc o jak największe owoce duchowe pielgrzymki oraz błogosławieństwo na podróż oraz badania.

Bardzo prosimy o bardzo skromny, stosowny ubiór pielgrzymkowy.

CENA: 510 zł + 160 euro + 300 zł (badanie)

Zapisy:
Tel.: Ewa – 538-194-694

I wpłata – 310 zł do 12 lutego 2021 r.
II wpłata – 300 zł do 10 marca 2021 r. – koszt badania
III wpłata – 200 zł + 160 euro – zabieramy we własnym zakresie

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem „Marzec”:

Wydarzenie kategorie:
, ,