• To wydarzenie minęło.

MEDJUGORIE – Sylwester i Nowy Rok z Maryją

28 grudnia 2020 godz. 15:00 - 3 stycznia 2021 godz. 22:00

SYLWESTER W MEDJUGORIE – Rozpoczęcie Nowego 2021 Roku z Matką Bożą Królową Pokoju

29.12.2020 – 03.01.2021 r. /6 dni/

Program jest ramowy, czyli może ulec zmianie w zależności od postanowień władz państwowych. Jeżeli będą jakieś wprowadzone obostrzenia, będziemy dostosowywać program do zmienionych warunków.

Dzień 0 / 28.12.2020 r. – poniedziałek/:

Spotykamy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie udamy się, aby wykonać test na koronawirusa SARS-CoV-2 typu PCR.

Dzień I /29.12.2020 r. – wtorek/:

W Krakowie zbiórka o godz. 19.00 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a o godz. 19.30 w Kaplicy św. Faustyny odbędzie się Msza św. rozpoczynająca naszą pielgrzymkę. Przejazd nocny do Medjugorie.

Dzień II /30.12.2020 r. – środa/:

Po przekroczeniu granicy pojedziemy do Tihaliny, aby przywitać się z Maryją. Jeżeli będzie możliwość to w Tihalinie będzie Msza św., jeżeli nie, to w Medjugorie po przyjeździe.
Obiadokolacja i nocleg.

Dzień III – IV /31.12.2020 – 01.01.2021 r. – czwartek, piątek/:

Przez kolejne 2 dni będziemy brać udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; w Adoracji; pójdziemy Drogą Krzyżową na GÓRĘ KRIŻEVAC, wejdziemy także na GÓRĘ OBJAWIEŃ – PODBRDO odmawiając wspólnie różaniec.

W czwartek uroczysta kolacja, następnie o północy, jeżeli będzie taka możliwość, to weźmiemy udział we Mszy św. w kościele św. Jakuba witając Nowy Rok.

Dzień V /02.01.2021 r. – sobota/

Śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorie. Obiad. Po wieczornym programie modlitewnym będziemy wracać nocnym przejazdem do Krakowa.

Dzień VI /03.01.2021 r. – niedziela/

Po drodze, jeżeli będzie możliwość, to zatrzymamy się w Ludbregu – Sanktuarium Krwi Chrystusa – Msza św.

Przyjazd późnym wieczorem do Krakowa.

• Autokar
  • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Osoby, które mają przewlekłe choroby muszą doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela.
  • Noclegi na kwaterze prywatnej
  • Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacje. W pierwszy i ostatni dzień wyżywienie we własnym zakresie.
  • Opieka pilota
  • Opieka kapłana

Zabieramy ze sobą m.in.;

• ważny, niezniszczony paszport,
  • radio ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy św. na język polski,
  • latarkę,
  • lekarstwa – które przyjmujemy,
  • wygodne obuwie,
  • ciepłe ubrania,
  • śpiwór lub kocyk do autokaru na nocny przejazd.

(Informacja podana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych:

“Zgodnie z przepisami przekraczanie granicy odbywa się wyłącznie na podstawie paszportu. W praktyce zdarza się, że funkcjonariusze Straży Granicznej BiH przepuszczają za okazaniem samego dowodu osobistego. Proszę mieć na uwadze, że nie zmienia to faktu, że służby bośniackie wciąż mogą żądać okazania paszportu podczas wyjazdu z BiH lub samego pobytu wewnątrz państwa. Tym samym próba wjazdu na podstawie jedynie dowodu osobistego odbywa się na własną odpowiedzialność.”)

Bardzo prosimy o bardzo skromny, stosowny ubiór pielgrzymkowy.

CENA: 500 zł + 140 euro + 300 zł (badanie)

Zapisy:
Tel.: Ewa – 538-194-694

I wpłata – 300 zł na konto Fundacji
II wpłata – 300 zł na konto Fundacji (dodatkowa opłata za badanie na koronowirusa)
III wpłata – 200 zł + 140 euro – zabieramy we własnym zakresie

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem „Sylwester”:

28 grudnia 2020 godz. 15:00
3 stycznia godz. 22:00